Majówka a inwestycje w nieruchomości

Majówka a inwestycje w nieruchomości

 

Rozpoczął się długi weekend. Wielu z nas opuszcza swoje rodzinne strony i wybiera odpoczynek w górach, nad morzem bądź w dużych, atrakcyjnych miastach. Majówka jest jednym z takich okresów w ciągu roku, kiedy właściciele mieszkań kupionych pod inwestycje cieszą się szczególnie dobrą passą.

Czy inwestycje w nieruchomości są opłacalne?

W Polsce zdecydowana większość osób preferuje zakup niż wynajem mieszkania. Mieszkanie na własność jest marzeniem młodych ludzi, którzy decydują się na spłacanie wieloletnich kredytów, by stać się właścicielem nieruchomości. Czy w takim razie kupno mieszkania pod inwestycje jest opłacalne? Zdecydowanie tak.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup nieruchomości pod wynajem warto zapoznać się z możliwościami lokalnego rynku i uwarunkowaniami. Warto w tym celu skonsultować się z biurem nieruchomości, która specjalizuje się w wyszukiwaniu odpowiednich lokali. Inwestycja w nieruchomości jest sporym wydatkiem, dlatego dobrze poznać opinię specjalistów.

Gdzie można zarobić najwięcej?

Zdecydowanie największa grupa inwestorów decyduje się na kupno lokali pod wynajem dla studentów. Dlatego sporą popularnością cieszą się duża miasta – ośrodki uniwersyteckie takie jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków. Mieszkania studenckie wynajmuje się najczęściej bardzo szybko. Jednak nie da się ukryć, iż część inwestorów stara się uniknąć wynajmu młodym osobom ze względu na ewentualne skargi sąsiadów oraz niedogodności. Wówczas decydują się na wynajem swojej nieruchomości innej grupie najemców.

Wynajem krótkoterminowy

Bardzo popularną formą wynajmu jest wynajem krótkoterminowy, choćby na doby. Sukces tej formy jest zależny od lokalizacji. Na taki typ wynajmu decydują się przede wszystkim turyści oraz biznesmeni, gdzie luksusowe mieszkanie jest konkurencją dla drogich hoteli. Wiele osób preferuje wynajem mieszkań, gdyż daje im to więcej swobody niż mieszkanie w hotelu.

Wynajem krótkoterminowy popularny jest w miastach turystycznych oraz większych ośrodkach biznesu. Idealnym przykładem jest Poznań, który jest centrum regionalnej przedsiębiorczości z jednej strony, a z drugiej miastem atrakcyjnym turystycznie.

Majówka i inne święta dla inwestorów

Dobrzy inwestorzy wiedzą jak ważnym okresem są święta i wolne dni od pracy takie jak majówka. Polacy chętnie wyjeżdżają w różne regiony kraju, od morza aż po Tatry z uwzględnieniem dużych, atrakcyjnych miast jak Poznań.

Zachęcam wszystkich potencjalnych inwestorów, aby wykorzystać ten długi weekend nie tylko by odpoczywać ale również by pomyśleć o inwestycji w nieruchomości jako o doskonałym i bezpiecznym pomyśle na biznes. A w razie pytań, zapraszam do kontaktu!

Potocka Expert Nieruchomości

 

img

Anna Potocka

Powiązane posty

Jak nie stracić, kupując mieszkanie na rynku wtórnym

W obecnym czasie największą popularność odnotowują nieruchomości w stanie deweloperskim....

Czytaj więcej
Anna Potocka
przez Anna Potocka

Sprzedaż mieszkania a jego kolorystyka

Sprzedaż bądź wynajem mieszkania jest dla właściciela najczęściej procesem długotrwałym i...

Czytaj więcej
Anna Potocka
przez Anna Potocka

Doradca ds. Nieruchomości

...

Czytaj więcej
Tomasz Grabowski
przez Tomasz Grabowski