Inwestycje w nieruchomości. Poznaj panujące trendy.

Inwestycje w nieruchomości. Poznaj panujące trendy.

Coraz chętniej osoby prywatne oraz firmy decydują się na inwestycje w nieruchomości, które później przeznaczają pod wynajem. Polacy znacznie częściej wynajmują mieszkania, dlatego ta forma inwestycji zapewnia dobry zwrot w krótkim czasie.

Kamienice idealne pod inwestycje

Ostatnie obserwacje rynku jednoznacznie wskazują, że inwestycje w kamienice stają się bardzo popularne. To właśnie te nieruchomości najszybciej zyskują na wartości, jeśli inwestor wybierze odpowiednią lokalizację oraz przeprowadzi remont. Chętnych na tego typu nieruchomość znajdzie bez problemu.

Wybór nieruchomości pod inwestycję

Jak wybrać, by nie stracić? Najlepiej zaufać ekspertom, którzy znają się doskonale na rynku nieruchomości oraz oczekiwaniach klientów. Warto pamiętać, że nie każda nieruchomość gwarantuje zwrot. Przy jej wyborze należy wziąć pod uwagę jej lokalizację, metraż, wygląd, ilość pokoi, media, sąsiedztwo i wiele innych.

Obecnie największą popularnością cieszą się kamienice położone w centrum miast, wzdłuż głównych ulic. W ten sposób inwestor może liczyć, że lokalem zainteresują się nie tylko osoby prywatne ale również firmy. Po remoncie oraz rewitalizacji kamienicy, jej wartość znacząco wzrasta.

Kamienice posiadają najczęściej złożoną strukturę prawną, lokatorów, prawa własności. Przed kupnem, należy ze specjalistą przeanalizować historię lokalów, by nie narazić siebie na wieloletnie problemy związane z lokatorami.

Kupno kamienicy nie gwarantuje wysokiego zwrotu z inwestycji

Inwestor kupuje kamienice i co dalej? Aby zmaksymalizować zysk należy zwrócić się do eksperta znającego się na home stagingu, czyli na przygotowaniu lokalu do sprzedaży bądź wynajmu. Przedstawi on kupującemu jak podnieść zainteresowanie mieszkaniem przez potencjalnych najemców. Przygotuje on przestrzeń tak, by odpowiadała gustom największej grupie osób. Budziła ich zaufanie oraz chęć wynajmu.

 

Planujesz zainwestować w nieruchomość? Potrzebujesz wsparcia przy wyborze najlepszej opcji?

Zapraszamy do kontaktu z biurem nieruchomości.

img

Anna Potocka

Powiązane posty

Jak nie stracić, kupując mieszkanie na rynku wtórnym

W obecnym czasie największą popularność odnotowują nieruchomości w stanie deweloperskim....

Czytaj więcej
Anna Potocka
przez Anna Potocka

Sprzedaż mieszkania a jego kolorystyka

Sprzedaż bądź wynajem mieszkania jest dla właściciela najczęściej procesem długotrwałym i...

Czytaj więcej
Anna Potocka
przez Anna Potocka

Doradca ds. Nieruchomości

...

Czytaj więcej
Tomasz Grabowski
przez Tomasz Grabowski